• اشتراک
« فاطمه نگین جهان و جنان » با موضوع حضرت فاطمه زهرا(س) در کتب تفسیری و حدیثی و تاریخی اهل سنت...
 درباره کتاب:
عنوان: فاطمه نگین جهان و جنان
نویسنده : محمدرضا رمزی اوحدی
شابک: 7-4-94646 -600- 978
کاری از موسسه شهید کاظمی
قطع : رقعی
نوع جلد: شومیز
تعداد صفحات: 280 صفحه
نوبت چاپ: اول/ تابستان 1393
شمارگان: 3000 نسخه

کتاب فاطمه نگین جهان و جنان به بررسی شخصیت و زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) در کتاب‌های تفسیری، حدیثی و تاریخی اهل سنت،پرداخته است. این کتاب در سه فصل و 280 صفحه به همت محمدرضا اوحدی رمزی گردآوری شده است. در فصل اول کتاب، با بهره‌گیری از تفاسیر قدیمی اهل سنت، بیش از صد آیه قرآن که درباره‌ی آن حضرت نازل شده، آورده شده است؛در فصل دوم، به زندگی آن بانوی بی‌بدیل و حوادث پس از ارتحال رسول‌‌الله(ص) ازمنابع دست ‌اول اهل‌سنت پرداخته‌ شده است؛در فصل سوم، این پرسش پاسخ داده شده است که چرا سیدمظلومان، امیرمؤمنان(ع) هنگام حمله به خانه‌اش سکوت اختیار کرد؟

بخشی از متن کتاب:

دینوری عالم سنی در 1165 سال قبل در کتاب الامامه به ماجرای حمله عمر به خانه امام علی علیه السلام و اعمال قنفذ مفصل اشاره کرده و حدود 20 نفر از علمای اهل سنت این را نوشته اند بیشتر مطلب با مدارک محکم در کتاب فاطمه نگین جهان و جنان می باشد.

ابوبکر در وقت جان دادن گفت ای کاش 3 کار نمیکردم 1 : کاش دستور حمله به خانه زهرا را نمیدادم . . . این مطلب را بیش از 30 نفر مورخ قدیمی سنی آورده اند که اسامی آنها در کتاب فاطمه نگین جهان و جنان آمده در ثانی قرآن در آیه 27 سوره نور میفرماید ؛ ای مسلمانان بدون اجازه وارد خانه های یکدیگر نشوید.

حضرت زهرا وقتی انحراف مردم را از راه امام علی دید در مقابل آنها ایستاد چونکه میدانست دین خدا را نابود میکنند فخر رازی مفسر سنی در جلد 10 ص 540 تفسیر کبیر مینویسد عمر بن خطاب در حکومت 10 ساله اش 94 حکم واجب و حلال خدا را تعطیل کرد و حضرت جلوی چنین کسی تا پای جان ایستاد.

طبری و یعقوبی دو مورخ سنی در 1151 سال قبل در کتاب تاریخ خود جلد2 ص 126 و جلد 3 ص 202 ماجرای حمله عمر به خانه حضرت زهرا را آوردهاند عجیب آنکه در کتب تفسیری اهل سنت 100 آیه در شان آن بانو نقل شده که همه آن 100 آیه در کتاب فاطمه نگین جهان و جنان آمده و عمر خانمی را مجروح کرد که در باره او بیش از 100 آیه در قرآن نازل شده است.


 
قابلیت ارسال نظر غیرفعال شده است.