• اشتراک
شماره مجوز: 155/92/889341
مجموعه تلویزیونی «کمکم کن» - رمضان 1383
شبکه دوم سیما مجموعه تلویزیونی "کمکم کن" را به کارگردانی قاسم جعفری، نویسندگی صادق کرمیار، علیرضا کاظمی‌پور و سیدجلال الدین دری، تهیه‌کنندگی صدیقه صحت و با حضور بازیگرانی چون حمید گودرزی، پویا امینی، مجید مشیری، زهرا امیرابراهیمی، فرزاد حسنی، ثریا حکمت، بهمن دان و الیزابت امینی پخش کرد. علیرضا برازش هم مشاور مذهبی "کمکم کن" بود.
* خلاصه داستان:
"کمکم کن" قصه سرگشتگی انسان امروز است. قصه چند نفر که در اثر حوادثی به کما می‌روند، اما دو نفر از آنها به هوش می‌آیند تا کارهای اشتباه بقیه را جبران کنند.
عوامل مشترک و موفق سریالهای پربیننده خط قرمز ، مسافری از هند و تب سرد برای سومین بار پیاپی اقدام به تولید یک سریال کردند .
صدیقه صحت ، علیرضا افخمی و قاسم جعفری که در هر سریال شاهد تغییر پست آنها هستیم! این بار سریالی متفاوت با سه سریال نامبرده را تدارک دیده اند .
دیگر خبری از آن فضای جنجالی و تقریبا" اکشن خط قرمز و تب سرد نیست و از عشق و عاشقی های تکراری «مسافری از هند» نیز فاکتور گرفته شده .
داستان این سریال که فضایی «عرفانی» بخود گرفته با شخصیتی که از «حمید گودرزی» سراغ داریم چندان سازگار نیست و به دیدن او در نقش های منفی بیشتر عادت کرده ایم . با در نظر گرفتن این موضوع که گودرزی این نقش را بخوبی (در حد انتظار) ایفا کرده ...
شاید موضوع برنامه که بیشتر به سوی سیر وسلوک و عرفان رفته ! چندان به مزاق مخاطب خوش نیاید اما باید بپذیریم که موضوع طوری در نظر گرفته شده که با فضای ماه مبارک رمضان سازگاری داشته باشد .
قابل ذکر است که عوامل این سریال ماه رمضان سال گذشته با سریال «فقط به خاطر تو» مهمان خانه های ما بودند‌ !!! سریالی که تا انتها تکلیف بیننده را مشخص نکرد که آیا یک سریال طنز است ، یا عاشقانه یا دراماتیک !؟!
کارگردانی تلویزیونی و فیلمبرداری مجموعه در حد انتظار بوده اما فیلنامه سریال (مانند اکثر سریالهای چند سال اخیر وطنی) بسیار کند پیش رفته و بیینده را آزار میدهد . شاید موضوع سریال ، برای یک سریال 30 قسمتی مناسب در نظر گرفته نشده باشد !
بازیگران مجموعه که ترکیبی از هنرمندان سه سریال خط قرمز ، مسافری از هند و تب سرد هستند بخوبی در سر جای خود قرار نگرفته اند و در این زمینه انتظار بیشتری از کارگردان مجموعه میرفت .
در یک جمع بندی کلی به این نتیجه میرسیم که «کمکم کن» در مقایسه با کار قبلی گروه (تب سرد) به هیچ وجه موفق نبوده و جذابیت و گیرایی را به هیچ وجه از تب سرد و مسافری از هند به ارث نبرده. شاید دلیل به چشم خوردن بیش از حد این کمبود، عجله دست اندرکاران در تولید یک سریال سی قسمتی به فاصله یک هفته از اتمام سریال بسیار موفق تب سرد بوده است ؛ سریالی که مطمئنا" انتظار مخاطب را از این اکیپ فعال بیشتر کرده است ...
بازیگران: حمید گودرزی، پویا امینی، مجید مشیری، زهرا امیر ابراهیمی، فرزاد حسنی، ثریا حکمت، بهمن دان، الیزابت امینی"
شماره مجوز: 155/119724
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.
ارسال نظر