• اشتراک
کتاب سالنامه هفت سین قرآن با موضوع قرآنی،عبادی،حدیثی شامل بیش از هزار نکته،حدیث،شعر و ختم قرآنی به همراه رازهای موفقیت و سلامتی است.این کتاب سالنامه می تواند بهترین هدیه برای دوستان و آشنایان و کارکنان ادارات و سازمان ها در سال جدید 1396 باشد.
 
کتاب سالنامه (هفت‌سین قرآن)، ارمغان نور و برکت، گنجینه‌ای از کلام نورانی وحی و خلوت راز و نیاز عبد با معبود است، گفتگویی عاشقانه و صمیمانه با یگانه خالق جهان هستی که شکوه و جلال کلام وحی را با زمزمه‌های آسمانی عارفان واصل به هم‌آمیخته و همچون فانوسی در دل تاریکی‌ها و گمراهی‌ها هدایتگر مؤمنین به سرمنزل مقصود است. این کتاب سالنامه حاصل ماه‌ها تلاش و کوشش مستمر و تحقیق از منابع بی‌شمار و معتبر است که به‌صورت مجموعه‌ای منظّم در اختیار شما عزیزان قرارگرفته  است و در گردآوری آن سعی شده  است به نیازهای دنیوی و اخروی انسان توجّه شود به‌طوری‌که در طول سال همچون همدمی مهربان و یاری دلسوز همراه تمامی لحظه‌های زندگی‌تان خواهد بود.

 

 

این کتاب سالنامه شامل بخش‌های مختلف به شرح ذیل است:

1- برنامه هفتگی قرآنی: شامل بخش‌های متنوّع و گوناگون:
 • شنبه‌ها: منشور وحی: شامل ترجمه موضوعی آیات
 • یکشنبه‌ها: پرسش و پاسخ قرآنی
 • دوشنبه‌ها: دانستنی‌های قرآنی
 • سه‌شنبه‌ها: خواص آیات و سوره‌ها
 • چهارشنبه‌ها: قصّه‌های قرآنی: این بخش، منتخبی از داستان پیامبران برگرفته از قرآن کریم است که مطالب آن به‌هم‌پیوسته است.
 • پنجشنبه‌ها: درس‌هایی از قرآن
 • جمعه‌ها: ختم‌های قرآنی؛ در بخش 4 و 7 مجموعه‌ای نفیس و راهگشا از آثار و برکات شگفت آیات و سوره‌های قرآن کریم به همراه ذکرهای قرآنی عارفان واصل آورده شده است که فهرست کامل به همراه منابع و مآخذ آن‌ها در انتهای کتاب سالنامه آمده است.
2- قرآن و بزرگان: منتخبی از سخنان و سفارش‌های علماء، بزرگان و عارفان درباره قرآن کریم است.

3- رازهای موفقیت و سلامتی: این بخش مجموعه‌ای بی‌نظیر از راز و رمزهای زندگی سالم و موفّق از  دیدگاه ائمه معصومین (علیهم‌السلام) و بزرگان و عارفان است که در آن علاوه بر توصیه‌های پزشکی و موفقیت در سبک زندگی اسلامی به توفیق در سیر و سلوک معنوی هم توجّه شده است.

4- اعمال عبادی: جهت یادآوری و غنیمت شمردن فرصت‌ها، اعمال هرروز همگام با  کتاب شریف «مفاتیح‌الجنان» به‌طور خلاصه آورده شده است که علاقه‌مندان می‌توانند جهت اطّلاع بیشتر به کتاب مذکور مراجعه نمایند. لازم به ذکر است جهت سهولت دسترسی، بعضی از اعمال  و  ادعیه موردنیاز در انتهای کتاب سالنامه آمده است.

5- احادیث: رهنمودها و فرمایشات ائمّه معصومین(علیهم‌السلام) همواره روشنگر راه پیشرفت و تعالی انسان  به‌سوی کمال است. در هرروز حدیثی ذکرشده است که حاوی نکات اخلاقی و تربیتی و مطالب آموزنده  است.

6- اشعار: در هرروز دو بیت شعر، منتخب از ناب‌ترین اشعار شاعران نامی ایران؛ حافظ، سعدی، مولوی، عطّار  نیشابوری، خیام، ... و همچنین شاعران معاصر همچون شهریار، قیصر امین پور، پروین اعتصامی و دیگران ذکرشده  است و در حدّ امکان سعی شده تا این اشعار متناسب با مناسبت همان روز و با محوریت قرآن کریم باشد.

7- مناسبات و وقایع تاریخی: در این بخش مناسبت هرروز مطابق با آخرین تغییرات شورای فرهنگ عمومی  درج‌شده  است، همچنین وقایع تاریخی هرروز از ماه قمری ذکرشده است که در ابتدای هرماه قمری مهم‌ترین وقایع شرح داده‌شده که مشتمل بر تقویم کامل شیعی و آشنایی با ائمّه معصومین(علیهم‌السلام) است.

8- اوقات قمر در عقرب: شایسته است بنا به سفارش‌ها و دستورات دینی در این ساعات از انجام کارهای  اساسی نظیر انعقاد نطفه، عقد ازدواج، افتتاح کسب‌وکار، تعیین و تغییر نام و گذاشتن سنگ بنا و کلّاً انجام هر یک از کارهای اساسی پرهیز کنیم. در اوقات قمر در عقرب باید به ساعات ورود و خروج قمر از برج عقرب توجّه داشت، این ساعات با علامت خاص در کتاب سالنامه مشخص‌شده‌اند. البتّه ذکر این حدیث گران‌قدر در اینجا موجب هدایت و باعث آرامش است که رسول اکرم (ص) فرمودند: «هر کس بر خدا توکّل کند و هیچ‌گاه ملاحظه سعادت و نحوست روزها را ننماید خداوند او را یاری خواهد نمود و عهده‌دار او خواهد شد» به‌ویژه اینکه صدقه نیز بپردازد زیرا صدقه نحوست را از بین می‌برد. مگر انعقاد نطفه که به‌صراحت توصیه‌شده است که در قمر در عقرب نباشد.

9- اوقات شرعی: اوقات شرعی هرروز منطبق با صداوسیما به افق تهران است. جهت اطّلاع از اختلاف  افق هر شهر با تهران می‌توانید به انتهای کتاب سالنامه مراجعه نمایید. 

10- زمزمه عارفان: در قسمت انتهایی کتاب سالنامه برنامه عبادی مؤمنان و سالکان الی الله در سه بخش  برنامه روزانه، هفتگی و ماهیانه به همراه ادعیه و زیارات و اطلاعات تکمیلی موردنیاز آورده شده است.

 




قطع : وزیری
تعداد صفحات : 496
نوع جلد : سلفون براق
ناشر : انتشارات بحارالانوار
نوع چاپ : تمام رنگی
موضوع : قرآنی، عبادی، حدیثی
تخفیف های محصول | شرایط تعلق گرفتن تخفیف :

 • با خرید 1 عدد یا بیشتر از این محصول آن را با 20 % تخفیف خریداری کنید.
  20 %
 • با خرید 3 عدد یا بیشتر از این محصول آن را با 24 % تخفیف خریداری کنید.
  24 %
 • با خرید 5 عدد یا بیشتر از این محصول آن را با 28 % تخفیف خریداری کنید.
  28 %
قابلیت ارسال نظر غیرفعال شده است.